IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Koldovstoretz
Koldovstoretz




 

 Maria Zofija Žídek

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Maria Z. Žídek

Maria Zofija Žídek WCTAgfF

Rosja

brudna

26 lat

ubogi

gosposia
Maria Zofija Žídek Empty

PisanieMaria Zofija Žídek   Maria Zofija Žídek EmptyCzw Lip 21 2016, 21:09
Меня зовут
Maria Zofija Žídek



DATA URODZENIA: 01.11.1970 / NAZWISKO MATKI: Žídek / WIEK: 26 lat
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Rosja / STATUS KRWI: brudna
STAN MAJĄTKOWY: ubogi / ZAWÓD gosposia / KORGORUSZ: królik


ALCHEMIA: 9 / FAUNA I FLORA: 12 / LECZNICTWO: 13/ MAGIA KREATYWNA: 8
MAGIA ZAKAZANA: 0 / OKULTYZM: 16 / SIŁA: 3 / TRANSFIGURACJA: 7
WIEDZA MAGICZNA: 10 / ZAKLĘCIA I UROKI: 12 / SZCZĘŚCIE: 15 / TALENT: 5


Przypomina pan jeżozwierza. Kiedy nastroszy kolce, nie może jeść. Ktoś, kto nie je, umiera z głodu. A kolce umierają razem z nim.

To nie była praca jaką mogła sobie wymarzyć młoda, pełna energii kobieta. Ponure zamczysko z przeciekającym dachem i z pajęczynami tak ogromnymi, że śmiało mogłaby podejrzewać swojego pracodawcę o hodowanie akromantul.
Pomimo niesprzyjających warunków mała mieścina idealnie nadawała się na schronienie, którego potrzebowała po nieszczęśliwym wypadku.
Skłamała, kiedy pytał o wiek i doświadczenie przeplatając słowa z dobrze udawaną pewnością siebie. Obawiała się, że zostanie przekreślona na starcie za dziecinną buzię oraz wątłą figurę, która wskazywała, że jej właścicielka przewróci się przy pierwszym lepszym podmuchu wiatru. Blade, porcelanowe dłonie nigdy nie były splamione ciężką pracą. Kłamała więc jak z nut ucząc się wszystkiego samodzielnie. Początki u Yeromina nie należały do łatwych - zawsze znalazł dla niej kąśliwą uwagę, na które reagowała rumieńcem. Z czasem wszystko stało się łatwiejsze, a Maria stawała się śmielsza. Nauczyła się przyrządzać jedzenie tak, jak sobie tego życzył Jakov, wysprzątała zamczysko od piwnicy po strych własnymi rękoma, ponieważ nie wszystko szło rozwiązać zaklęciami. Jako czarownica wywodząca się z mugolskiej rodziny miała dostęp do wiedzy, o której czarodzieje niewiele wiedzieli. Życie toczyło się swoim torem. Cierpliwie znosiła wszelkie humory pracodawcy ucząc się właściwego podejścia. Ze zwykłej gosposi zamieniła się w kogoś więcej, o czym rzadko myślała. Chciała odejść nie jeden raz, ale zawsze kończyło się na przepakowywaniu niewielkiej walizeczki, z którą przybyła do posiadłości.
Odraczając opuszczenie Yeromina starała się zaradzić wszelkim nieszczęściom, brała w obroty trzykrotnie większego od siebie mężczyznę i wiodła w prym we wprowadzaniu zmian w ich wspólnym, skromnym życiu. Przedsiębiorczość, którą wyssała z mlekiem matki sprawiała, że nieustannie miała jakieś zajęcie z którego przychodziły zyski. Nie potrafiła usiedzieć z założonymi rękoma. Okoliczny ogród ze szklarnią zagospodarowała na zielarnię oraz warzywniak, owocowe plony przetwarzała w konfitury, których nadmiar sprzedawała po okolicznych domostwach. Umiejętności zdobyte podczas nauki w Koldovstoretz pozwalały na minimalne luksusy. Część zarobionych przez siebie pieniędzy odkładała, a drugą połowę inwestowała w posiadłość litując się nad historią tego miejsca. Z zagubionej i nieszczęśliwej młodej dziewczyny, stała się zaradną, nieznoszącą sprzeciwu kobietą, która sprawnie trzymała wszystko w garści.

wrzesień 1991

Powiedziano mi, że już nigdy nie będą mogła tańczyć.
Już nigdy nie zawiążę pointów.
Za to do końca życia będę kuleć.
Mateczka miała rację, balet mnie zabije.

styczeń 1992

Powinnam wrócić do Ostravy i z pokorą przyjąć
niezadowolenie rodziny, ale nie potrafię.
Nie wiem co mogłabym robić poza tańczeniem.
Fiodor nie odpisuje na moje listy. Nie odwiedził mnie w szpitalu.

marzec 1992

Znalazłam pracę.

Jeszcze nigdy nie widziałam takiej ruiny, a ten człowiek (kleks)
Nie wygląda na miłego, ale warunki jakie przedstawił są
nie najgorsze. Musiałam skłamać na temat swojego wieku i doświadczenia,
ale o nic więcej nie pytał. Oprowadził mnie po posiadłości, chyba zależy mu na książkach bo biblioteka jest jednym z bardziej zadbanych pomieszczeń.
Czeka mnie tyle pracy...

Wilkołak. Tego się nie spodziewałam. Czuję się trochę jak w jednej z baśni, gdzie Bella spotyka Bestię. Nie wiem jaką reakcję rozpoznał po mojej twarzy.
Powinnam była przemyśleć swoją odpowiedź, ale się zgodziłam.
Zaraz pójdę poszukać czegoś o wilkołakach. To nawet trochę smutne, że żyje tu tak samotnie.

lipiec 1994

Cierpliwie dopięłam swego i piwnica przejdzie renowację.
Obiecałam, że wyrobię się przed pełnią.

20 rubli od Karyny za pęczki ziół
10 rubli od Waśki za tarota.
------------------------------------
30 rubli do słoiczka.



Maria pomimo kulawizny porusza się zgrabnie i energicznie. Grzywa ciemnych włosów sprawia wrażenie otulających jej drobną sylwetkę. Ubiera się zawsze skromnie, bardzo rzadko pozwalając sobie na ekstrawagancje w postaci wydanego rubla na nowe ubranie lub ozdobę. Kiedy nikogo nie ma w pobliżu pozwala sobie na nucenie, a nawet śpiewanie połączone z pląsaniem. Z pasją oddaje się wróżbom i rytuałom za które pobiera opłaty. Po wyczerpującym dniu zaszywa się w bibliotece z książką oraz herbatą, gdzie bardzo często zasypia.



Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

Maria Zofija Žídek 1ERq90H
Maria Zofija Žídek Empty

PisanieRe: Maria Zofija Žídek   Maria Zofija Žídek EmptySob Lip 23 2016, 00:38
Здравствуйте!

Droga Marysiu, biedna z Ciebie istotka. Taka niewinna, a jednocześnie zaradna – tylko czy wiecznie będziesz mogła żyć pod dachem Jakova? Jest w końcu niebywałym gburem, jak więc możesz znosić jego zachowanie? Czy nie pragniesz innego życia? Znajdź w sobie odwagę i siłę, Marysiu. Nie bój się zmian.

Bonusy za kartę postaci

Po krótkim namyśle postanawiam przyznać Ci:
+ 3 punkty do siły fizycznej
+ 2 punkty do wiedzy magicznej
+ 2 punkty do okultyzmu

Jesteś gosposią w domu Jakova, Marysiu, dlatego też przede wszystkim otrzymujesz ode mnie samoczyszczącą miotłę. Choć jest już wysłużona i ma swoje lata, to wciąż Ci służy, na Twoje polecenie zamiatając i czyszcząc podłogi na błysk. Biorąc pod uwagę zdolności okultystyczne, kolejnym prezentem dla Ciebie są magiczne karty tarota, a także nieduża kryształowa kula.

Na zakończenie

Stworzona przez Ciebie karta postaci została zaakceptowana, w związku z czym otrzymujesz na start 800 punktów fabularnych do wykorzystania w punkcie Mistrza Gry. Możesz już bez przeszkód zacząć rozgrywkę na forum, lecz przed rozpoczęciem fabularnych przygód Twojej postaci prosimy o skrupulatne uzupełnienie pól w profilu. Warto również wnikliwie zapoznać się z tematami zamieszczonymi w dziale fabularnym. W razie jakichkolwiek wątpliwości, problemów lub sugestii odnośnie rozwoju naszej magicznej społeczności, zachęcamy do kontaktowania się z administracją forum. Życzymy wielu ciekawych rozgrywek w grze i przyjemnego spędzania z nami czasu!
Powrót do góry Go down
 
Maria Zofija Žídek
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Maria Zofija Žídek


Skocz do:  
Czarodzieje, którzy przeglądają ten temat:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Napisz nowy tematSkocz do: